Çocuklarla izlenebilecek harika animasyon filmler

24.05.2023
A+
A-
Çocuklarla izlenebilecek harika animasyon filmler

Ailecek keyifle izleyebileceğiniz harika animasyon filmleri derledik.

Çocuklarla izlenebilecek harika animasyon filmler

1-Yunus Çocuk (2022)

Yunus Çocuk (2022)

Yunus Çocuk (2022)

Yunus Çocuk, balıklarla birlikte büyüyen bir çocuğun hikayesini konu ediyor. Okyanusun renkli dünyasında balıklarla birlikte büyüyen bir bebek, onu bulan anne yunus Nana’nın ona kendi yavrusu gibi bakması sayesinde insan olduğunu hiç fark etmez. Ancak o dünyaya ait olmayan Yunus Çocuk, insan olduğunu fark ettiğinde gerçeklerin peşine düşer.

2-Mannu Çanakkale’de (2022)

Mannu Çanakkale'de (2022)

Mannu Çanakkale’de (2022)

Yerli yapım olan bu animasyon filminde Çanakkale Zaferinin duygusunu film boyunca hissedeceksiniz. Sevimli koala Mannu, Anzak törenlerine katılmak için yola çıkan sahibi William’ın çantasına gizlice girer. Willim, yanında dedesinin ona Çanakkale Savaşı’ndan hatıra olarak gönderdiği değerli bir madalyon da bulunmaktadır. Madalyonun peşindeki hırsızlar da onlarla birlikte yola koyulur.

3-Tay (2022)

Tay (2022)

Tay (2022)

TRT ortak yapımı yerli animasyon film ‘Tay’ yolları fedakârlık ve sevgiyle kesişen sevimli Tay Riyah ve ihtiyar deve Jabal’ın Mekke’den Medine’ye yolculuğunu anlatıyor.
Hz. Muhammed’in (s.a.v) İslam tarihinin dönüm noktası olan hicret yolculuğunu konu edinen “Tay” adlı yerli animasyon filmi 3D animasyon türündeki sinema filmiyle çocuklarda fedakarlık, umut ve sevgi gibi kavramların pekiştirilmesi, peygamber sevgisinin aşılıyor.

4-Özgürlüğün Sesi Bilal-i Habeşi (2017)

Özgürlüğün Sesi Bilal-i Habeşi (2017)

Özgürlüğün Sesi Bilal-i Habeşi (2017)

Bu film, İslam tarihinin önemli şahsiyetlerinden biri olan Bilal-i Habeşi’nin gerçek hikayesinden esinlenerek hazırlanmış bir animasyon filmidir.

5-Selahaddin (2009)

Selahaddin (2009)

Selahaddin (2009)

Bu animasyon dizisi İslam tarihinin kahramanlarından 12. yüzyıl Kudüs-ü Şerif fatihi Selahaddin Eyyubi’nin çocukluk dönemini, gücü, cesareti, kıvrak zekâsı ve mücadeleci ruhuyla genç yaştaki kahramanlıklarını anlatmaktadır.

6-Aşçı Fare (2007)

Aşçı Fare (2007)

Aşçı Fare (2007)

Kilolu fare Remy’nin hayatta tek bir dileği vardır, o da aşçı olmak! Remy bu hayalini gerçekleştirmek için Paris’e gider ve şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda yer bulur. Remy burada restoranın çöpçüsü ile anlaşır ve yeteneklerini sergilemenin bir yolunu bulur. Ama insanların pek çoğu farelerden tiksindiği için işi pek kolay olmayacaktır.

7-Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (2019)

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (2019)

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (2019)

Hayvanlar ve eğlencenin içiçe olduğu harika bir animasyon filmi ile karşındayız. Evcil hayvanların her gün biz işe veya okula gittiğimizde evde neler yaptıklarını merak ediyor musun? Bu çizgi sinema, kafandaki bazı soruları gidermeye yardımcı olacak.

8-Beyaz Diş (2018)

Beyaz Diş (2018)

Beyaz Diş (2018)

Filmde vahşi bir kurt olan Beyaz Diş’in gözünden hem doğal hayatı hem de insan hayatının acımasızlığı işleniyor. Eğitici animasyon filmleri arasında değerlendirilebilecek bir film.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.