TRT Diyanet Çocuk yayına başladı

23.05.2023
A+
A-
TRT Diyanet Çocuk yayına başladı

“Kalplere Yolculuk” temasıyla dini ve ahlaki değerleri çocuklara en doğru şekilde aktarmayı amaçlayan “TRT Diyanet Çocuk” kanalı 24 orijinal içerikle yayına başladı.

TRT Diyanet Çocuk yayına başladı

TRT, en çok seyredilen çocuk kanalı TRT Çocuk’un ardından yeni bir kanal daha açtı. TRT Diyanet Çocuk kanalı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu iş birliğinde yayın hayatına başladı.

“Kalplere Yolculuk” sloganıyla ve 24 özgün içerikle test yayınına başlayan “TRT Diyanet Çocuk” kanalı, çocuklar için dini içerikli animasyon çizgi diziler üretecek, TRT’nin dijital Platformu Tabii’den de izlenebilecek.

Çocuklara Özel İyi ve Güzel İçerikler

TRT Diyanet Çocuk kanalında yayınlanacak animasyon dizilerin içeriklerinde duanın öneminden, farz olan ibadetlere, hayvan sevgisinden, iyilik haberleri yapmaya çalışan kahramanlara, yemek tarifi verirken tasarruf, üretkenlik, sağlıklı beslenme, şükrü anlatan minik şefe, iyiliği dostluğu anlatan yapımlara kadar pek çok özel içerik çocukları bekliyor.

Özgün içerikler arasında 3-6 yaşa uygun “Mimikolar”, “Sevimli Sabahlar”, “Haylaz Notalar”, “Kara Keçe” ve “Şef Lina” yer alıyor. 6-12 yaşa uygun içeriklerde ise “Hay Hak”, “Cümbür Cemaat Kamptayız”, “Meraklı Hafiye”, “Ayrı Telden”, “Aslan Parçası Cesur”, “Galip Mülayim”, “Kutup”, “Heybeli Tiyatro”, “Mina’nın Duası”, “Mini Çeriler”, “Temelden Öğreniyorum”, “Dikkat Balonu”, “Küçük Hafız Emin”, “Fülfül Hac Yolunda”, “Gezgin Çelebi”, “Yumurcalı” ve “Geri Dön Çufi”, “7 Kıtadan İyilik Habercileri” ve “Haklı Karınca” çizgi filmleri bulunuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.