Dizi yapımcıları ile “Aile” gündemli toplantı

26.12.2023
A+
A-
Dizi yapımcıları ile “Aile” gündemli toplantı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bazı TV dizilerinin aile yapısını olumsuz etkilediği söylemlerine ilişkin, RTÜK ile ailenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik gerçekleştirilen işbirliği kapsamında dizi yapımcıları ile bir araya gelecek. 

Aile Yapısını Olumsuz Etkileyen Yapımlar Var

RTÜK ile Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesine Yönelik İş Birliği Protokolü imzalayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı , aileleri ve çocukları dijital dünyanın tehditlerinden korumak için çalışıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş katıldığı bir panelde televizyonda yayımlanan bazı dizilerin aile yapısını olumsuz etkilediğine yönelik eleştirilerin hatırlatılması üzerine  “RTÜK ile ailenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında yakın zamanda dizi yapımcıları ile bir araya geleceğiz. Akademisyenlerin de katılacağı toplantıda hassasiyetlerimizi ele alacağız.” dedi.

Aile Medeniyetin Kilit Taşı

Aileyi “medeniyetin kilit taşı” olarak nitelendiren Göktaş, aile olmadan toplumun olmayacağını söyledi. Ailenin her türlü tehdit ve tehlikeden korunması için önemli çalışmalar yürüttüklerini bildiren Göktaş, Aile Eğitim Programı, Evlilik Öncesi Eğitim Programlarını hayata geçirdiklerini, aile danışmanlığı merkezleri açtıklarını, 81 ilde aile çalıştayları ve Aile Şurası yaptıklarını hatırlattı.

Kaynak: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.