Çocuklar yazın okula gitmek yerine oyun oynasın

25.04.2022
A+
A-
Çocuklar yazın okula gitmek yerine oyun oynasın

“Çocuk psikologları, çocukların akıl sağlığı için bu yaz fazladan ders almak yerine arkadaşlarıyla oyun oynamalarına izin verilmesi gerektiğini söyledi.”

Çocuklar yazın okula gitmek yerine oyun oynasın

“Açıklama koronavirüs nedeniyle öğretimde geri kalan çocuklara yaz okulları, uzatılmış okul günleri veya daha kısa yaz tatilleri içerebilecek telafi planlarına ilişkin söylentiler gündemdeyken geldi. Yeni eğitim iyileştirmesinden sorumlu üst düzey yetkili, öğretmenlerden kesintileri göz önünde bulundurup ders sürelerini artırmaları isteneceğini söyleyerek sınıflar herkes için yeniden açıldığında okul günlerinin veya dönemlerinin uzatılabileceğine işaret etti.”

“Araştırmacılar yoğun “telafi” faaliyetleri ve yaz okulları planlarının çocukların akıl sağlığı ve esenliğini daha da kötü etkileyebileceği hususunda uyardı. Bunun yerine çocukları dışarıda vakit geçirmeye, fiziksel aktivitelere ve arkadaşlarıyla oynamaya yönlendirmeye çağırdı.”

“Araştırmacılar aynı zamanda İngiltere’deki güvenli duruma geçilir geçilmez çocukların iki metre mesafe kuralından muaf tutulması gerektiğini ifade etti.”

“PlayFirstUK’e öncülük eden Profesör Helen Dodd şunları söyledi: Eğer doğru yaklaşımı sergilemezsek, zorlanan çocukları baskılı bir eğitim ortamına geri gönderme riskiyle karşı karşıya kalırız. Bu da onların akıl sağlığı ve gelişimlerinde daha fazla tahribata yol açar.”

“Reading Üniversitesi profesörü, “Çocuklarımız geçen yıl boyunca yeterince şeyi kaçırdı, oyunla dolu bir yazı hak ediyorlar” diye ekledi. ”

“Collins açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Ek saatleri yalnızca öğrenmek için değil çocukların bir araya gelmesi, oynaması, rekabetli sporlara katılması, müzik ve tiyatro için de düşünmemiz gerektiğine inanıyorum. Çünkü bunlar gelişimleri sırasında atlanan önemli alanlar.”

“Geçen yıl koronavirüs pandemisi çoğu öğrenciyi mart sonundan, İngiltere’de bazı yaş gruplarının sınıfa dönmesine izin verilen haziran başına kadar evde tuttu.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.