İstanbul Aile Vakfı Eğitim ve Kültür Faaliyetleri devam ediyor

04.12.2023
A+
A-
İstanbul Aile Vakfı Eğitim ve Kültür Faaliyetleri devam ediyor

İstanbul Aile Vakfı Ekim ayında başlattığı 2023-2024  eğitim ve kültür çalışmalarında 3. ayına giriyor. Birbirinden özel konu ve konuklarla, ailenin güçlendirilmesi ve Türk aile yapısının korunması amacıyla yürütülen seminer çalışmaları büyük bir ilgi ve katılımla devam ediyor.

Üsküdar Beylerbeyi’nde bulunan İstanbul Aile Vakfı Genel Merkezinde Aile Bahçemiz başlığı ile hanımlara yönelik, çeşitli başlıklarda ve farklı konuklarla seminerler düzenliyor. Psikologların ve eğitimcilerin verdiği seminerlerde aile yaşamını destekleyecek ve 7’den 70’e her yaşa  hitap edecek konular, interaktif bir şekilde anlatılıyor.

Seminerlerden görseller: 

Ortadoğu Uzmanı Zahide Tuba Kor / Meselemiz Kudüs 
Klinik Psikolog Betül Nesibe Özkars / Her Kadın Kendi Hikayesini Yazar

Anne- Çocuk Atölyeleri 

Aile Bahçemiz seminerlerinin yanı sıra tatil günlerinde ve hafta sonlarında anne-çocuk atölyeleri de düzenleyen İstanbul Aile Vakfı, farklı yaş gruplarından çocukları ve anneleri, suluboya, kolaj vb. gibi atölyelerle bir araya getirerek, kaliteli vakit geçirmelerine ve yeni bir hobi ile tanışmalarına imkan sunuyor. Tasarımcı Rüveyde Şen/ Kolaj Defter Atölyesi 

Aile Buluşmaları

İstanbul Aile Vakfı, ayda bir defa tüm ailelerin birlikte katılabileceği Aile Buluşmaları da düzenliyor. Üsküdar bölgesinde bulunan kültür merkezlerinde, ulaşımı rahat lokasyonlarda ve çoğunlukla tatil günlerinde gerçekleştirilen Aile Buluşmalarının Ekim ayında ilk konukları ” Merve Safa Erbaş Likoğlu- Muhammet Likoğlu”  ailesiydi. “Mutsuzluğa Övgü” başlığı ile aile hayatında her zaman yalnızca mutluluğun olamayacağı ve mutsuzluğunda  kabul edilmesi gereken bir yeri olduğunu vurgulayan Likoğlu ailesi ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi.

 

Aile Buluşmalarının Kasım ayı konukları ise, çocukların çok sevdiği Sertaç Abi olarak tanınan Sertaç Güngör ve  eşi Yasemin Güngör’dü.  Sertaç abi ve eşi ile “Dijital Çağda Ailemiz” başlığında, dijital mecraların doğru kullanımı üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi.

Aile Buluşmalarının Aralık ayı konukları ise “Gazeteci Ersin Çelik-Nuriye Çakmak Çelik” ailesi . 17 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek “Sosyal Medya Ailemizin Neyi Olur” konulu Aile Buluşmasına tüm aileler davetli.

İstanbul Aile Vakfı eğitim ve kültür faaliyetlerinin tamamına ulaşabilmek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.