“Mannu Çanakkale’de” animasyon filmi gösterimde

10.04.2023
A+
A-
“Mannu Çanakkale’de” animasyon filmi gösterimde

Avusturalya’dan gelen korkusuz koala Mannu’nun, yeni dostlarıyla beraber Çanakkale’de yaşadığı maceraları anlatan “MANNU Çanakkale’de” animasyon filmi 14 Nisan’da çocuklarla buluşacak.

“Mannu Çanakkale’de” animasyon filmi gösterimde

"Mannu Çanakkale'de" animasyon filmi gösterimde

“Mannu Çanakkale’de” animasyon filmi gösterimde

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen “Mannu Çanakkale’de” Cumhuriyetin 100. Yılında Çanakkale zaferini farklı bir dille gündem yapan anlamlı bir eser olarak yer alacaktır.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın Çanakkale Zaferli kutlamalarının 2023 yılı teması olarak belirlediği “Ruhumuzda Var” duygusunu film boyunca hissedeceksiniz. Çanakkale zaferinin nesillerdir aktarılan ve içimizde yaşayan dayanışma ruhu, özverisi, paylaşma duygusu ve bizi ortak bir hafızada diri tutan öyküsü, çocukların penceresinden özel bir anlatımla iyiliğin ve kötülüğün karşılaşması olarak izleyici karşısına çıkacak.

"Herkes Çanakkale'yi görmek isteyecek"

“Herkes Çanakkale’yi görmek isteyecek”

“Herkes Çanakkale’yi görmek isteyecek”

Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ise Çanakkale’nin bu milletin ortak değeri ve ortak paydası olduğunu söyledi.

Animasyon filmin, hedef kitlesi olan çocuklara Çanakkale’yi anlatmak, sevdirmek ve büyük fedakarlıkların nasıl ortaya çıktığını, savaşın nasıl kazanıldığını bu toprakların nasıl vatan yapıldığını anlatmak için çok güzel bir yol olduğunun altını çizen Kaşdemir, şöyle konuştu:

Animasyon film hakkında

Animasyon film hakkında

“TRT’nin tecrübesi, birçok yapımcının buradaki çok özverili çalışması ve Çanakkale Tarihi Alan Başkanlığı olarak da bizim katkılarımızla birlikte inşallah önümüzdeki haftalarda Türkiye’de gündem Çanakkale olacak. Herkes Çanakkale’de buluşmak, Çanakkale’yi görmek isteyecek. Çanakkale’deki o kahramanlık destanı yazılan toprakları görmek isteyecek. Zaten bu toprakların mayasında Çanakkale ruhu var. Türk milletinin her evladının kalbinde Çanakkale ruhu var. Çanakkale denildiği zaman Türkiye’de akan sular durur. Herkesin kalbi başka artmaya başlar.”

Animasyon film hakkında

TRT ortak yapımı “Mannu Çanakkale’de” filmi, sevimli bir koala olan Mannu’nun, sahibi William ile birlikte Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan macera dolu eğlenceli serüvenini konu alıyor.

Cumhuriyet’in 100. yılında “Çanakkale Zaferi”ni farklı ve anlamlı bir dille izleyiciye aktaran yapım, TRT Çocukun uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin de katkılarıyla üç boyutlu animasyon türünde hazırlandı.

Animasyon filmin konusu

Animasyon filmin konusu

Animasyon filmin konusu

Filmde Avustralya’dan yola çıkan William, dedesine verilen madalyonu her yıl yapılan anma törenlerinde sergilenmesi için Çanakkale’ye götürmektedir. Yanında çok sevdiği evcil hayvanı Mannu’yu götüremez. Ancak Mannu’nun bir şekilde gizlice gitmenin yolunu bulmasıyla hikayemiz başlar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.