‘Aileyi korumak öncelikli görevimiz’

18.05.2022
A+
A-
‘Aileyi korumak öncelikli görevimiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Aile Vakfı tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Aile Sempozyumu’na gönderdği mesajda, ‘Aileyi korumak hepimizin en öncelikli görevidir’ dedi.

Erdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Yalnız yaşamayı tercih eden birey sayısı git gide artıyor. Yaşlı bakımevleri çoğalıyor. Boşanma oranları yükselirken, evlilik oranları maalesef düşüyor. İnsan kalabalıklar içinde daha fazla yalnızlaşırken, aile ve akraba sıcaklığının yerinin dondurulamaması tüm toplumlarda ciddi travmalara yol açıyor. Çok daha vahimi, bireysel özgürlük adına insanlığın ortak diğerlerine zıt, sapkın hayat tarzlarının özendirilmesi, medya ve sosyal medya aracılığıyla çarpık ilişkilerin teşvik edilmesi, hatta dayatılmasıdır. Aile kurumunun yıpratılmasına karşı durmak, toplumun temel direği olan aileyi korumak hepimizin en öncelikli görevidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aileye yönelik tehditlerin arttığı bir dönemde düzenlenen sempozyumun bu mukaddes kurumun öneminin anlaşılmasına, konumunun güçlendirilmesine anlamlı katkılar sağlayacağına inanıyorum.” diye ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.