Evliliğe uyuşturucu damgası

16.05.2022
A+
A-
Evliliğe uyuşturucu damgası

İran Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi Genel Sekreteri İskender Mümini, Tebriz kentinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkedeki uyuşturucu kullanımının boşanmalar üzerindeki etkisiyle ilgili bilgi verdi. Cezaevlerindeki tutukluların yüzde 77’sinin uyuşturucu suçlusu olduğuna işaret eden Mümini, İran’daki boşanmaların yüzde 55’inin de uyuşturucudan kaynaklı olduğunu aktardı.

Yetkililerden uyuşturucuya karşı yardım çağrısı

Sanatçı, sporcu ve basın kuruluşlarından uyuşturucunun zararlarıyla ilgili farkındalık için kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Mümini, kuruluşlardan uyuşturucunun yol açtığı zararları halka anlatmalarını istedi.

Eski İran Yargı Erki Başkanı Sadık Laricani, Kasım 2018’de yaptığı açıklamada, İran’daki tutukluların yüzde 70’inin direkt ya da dolaylı olarak uyuşturucu suçlusu olduğunu duyurmuştu.

Dünyadaki afyonun yüzde 90’ının üretildiği Afganistan’la komşu İran, Avrupa ve diğer ülkelere yapılan uyuşturucu kaçakçılığında önemli bir geçiş güzergahı konumunda.

İran’ın güneydoğusundaki Sistan-Beluçistan eyaletinde Afganistan’dan sınırı geçen uyuşturucu kaçakçılarıyla İran güvenlik güçleri arasında sık sık çatışmalar yaşanıyor.

Yazının tamamını oku…

“Evliliğe uyuşturucu damgası” gibi diğer içeriklerimize Ailece kategorimizden göz atabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.