Yeni evlenenlere faizsiz kredi müjdesi!

28.09.2023
A+
A-
Yeni evlenenlere faizsiz kredi müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacaklarını, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız.” dedi. Peki faizsiz evlilik kredi başvuru ekranı ne zaman açılacak? Faizsiz evlilik kredisine nasıl başvuru yapılır, evlilik kredisi şartları neler?

Faizsiz evlilik kredisi nedir, şartları neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise şu sözlerle açıklamada bulundu: “Yeni gerçekleşecek olan evlilikleri teşvik etmek amacı ile, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftler için iki yılı geri ödeme şartı olmaksızın 48 ay vade ile 150.000 TL faizsiz evlilik kredisi verme çalışmaları içerisindeyiz. Bunun yanında Aile ve Gençlik Bankası faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenmektedir.”

Faizsiz evlilik kredisi şartları neler?

Yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, vade sayısı ve tarihleri ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı.

Evlilik kredisi geri ödemesi nasıl olacak?

150 bin TL evlilik desteği toplamda 72 aya yayılan bir ödeme planıyla gerçekleşecek. 48 ayda belirtilen ana para olarak ödenecek. İlk 24 ay yani iki yıl herhangi bir taksit ödemesi yapılmayacak.

Faizsiz evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.