Okullara yeni dönem düzenlemeler geliyor

08.09.2023
A+
A-
Okullara yeni dönem düzenlemeler geliyor

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına günler kala Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni düzenlemeler geliyor. En çok anne babaları sevindirecek olan bu düzenleme, yeni dönemde uygulamaya koyulacak. 

Yeni dönemde öğrenciler gibi öğretmenlerin de sınıf içerisine zorunlu haller dışında telefonla girmeleri yasaklandı. Öğrencilere güzel örnek olunması adına böyle bir karar alındığı belirtildi. Öğrencilerin derslere ilgisini azaltan cep telefonu ve diğer dijital cihazlarla ilgili çeşitli düzenlemeler kapsamında, okul sonrası ödev paylaşımı için kullanılan sosyal mecralarında sınırlandırılacağı aktarıldı.

DERS BAŞLAMADAN ÖNCE TELEFONLAR TESLİM EDİLECEK

Öğretmenler sınıfa girmeden evvel telefonlarını okul müdürlerine teslim edecek ve ders bitiminde yeniden alabilecek. Öğretmenlerden  öğrencilere güzel örnek olmaları adına sınıf içerisinde telefonla zaman geçirmemelerini istediklerini belirten Tekin, “Çocuklar kendilerinin veya öğretmenlerinin cep telefonuyla ses ve görüntülerini kaydedip sosyal medyada paylaşıyorlardı. Bunun da yapılmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.