“Türk Toplumunda Aile” seçmeli ders oldu

12.09.2023
A+
A-
“Türk Toplumunda Aile” seçmeli ders oldu
Tekin : “Hazırlığını yaptığımız yeni müfredat çalışmaları içerisinde ‘aile’ öncelikli değerlendirdiğimiz başlıklar. Hem müfredatımızın içerisine hem de seçmeli derslerin içerisine ‘Türk Toplumunda Aile’ diye bir ders koyduk.”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredata “Türk Toplumunda Aile” seçmeli dersinin eklendiğini ve yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerin seçmeli dersler arasında bu dersi seçebileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin 2023-2024 eğitim-öğretim yılına dair önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, yeni eğitim döneminde okullarda uygulanacak kurallardan bahsetti. Sınıfta kalma uygulamasının yeniden geldiğini belirten Tekin, “Türk Toplumunda Aile” dersinin müfredata eklendiğini hatırlattı.

Tekin, “Hazırlığını yaptığımız yeni müfredat çalışmaları içerisinde ‘aile’ öncelikli değerlendirdiğimiz başlıklar. Hem müfredatımızın içerisine hem de seçmeli derslerin içerisine “Türk Toplumunda Aile” diye bir ders koyduk. Çocuklarımızı, ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyan; bu ülkenin değerlerini, bağımsızlığını, gelecek kuşaklara aksettirebileceğimiz bir kuşak yetiştirmek istiyoruz. Biz de kendi çapımızda mücadele etmekle mükellefiz” dedi.

Bizi Biz Yapan Değerlerimiz Var

Bakan Tekin, 24 TV’de Esra Elönü ile “Arafta Sorular” programına katıldı. Tekin, Elönü’nün, “LGBT, küresel tehdit… Siz de zaten bir röportajınızda bahsediyorsunuz ama neden çocuklar şu anda hedefte?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Bana sorarsanız bu sorunu tartışmaya, evrensel olduğunu iddia ettiğimiz temel insan haklarını tartışarak başlamamız lazım. LGBT gibi tartışmaların referans gösterildiği yerler bu metinlere atıfla yapılıyor. Dolayısıyla belki onları tekrar tartışmaya açarak, tekrardan yeni gelişmelere göre revize ederek bu tartışmalara başlayabiliriz aslında. Bu konuda çok fazla konuşacak şey var.

Bizim ne yapmamız lazım? Biraz önce seçmeli dersleri konuşurken söylediğim şeyler; bizim toplumsal değerlerimiz, bizi bir arada tutan değer değerler, bizi biz yapan değerler her neyse biz Milli Eğitim Bakanı olarak bakmalıyız, bizim adımız eğitim.

Benzer haberleri görmek isterseniz, eğitim haberleri kategorisinde topladığımız içeriklere de göz atabilirsiniz.

Aileye Özel Ders Olacak

Çocuklarımızı ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyan; bu ülkenin değerlerini, bağımsızlığını, gelecek kuşaklara aksettirebileceğimiz bir kuşak yetiştirmek istiyoruz.

Biz de kendi çapımızda mücadele etmekle mükellefiz bu anlamda. Hem müfredatımızın içerisine hem de seçmeli derslerin içerisine Türk toplumunda aile dersi koyduk geçen hafta ilan ettiğimiz seçmelilerin içerisinde var. Seçtiler ve bu dersi ve biz bu dersi okutacağız.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.