Çocuklar için karpuz diyarı animasyonları

20.11.2023
A+
A-
Çocuklar için karpuz diyarı animasyonları

İsrail’in Filistin’e gerçekleştirdiği saldırılarla birlikte tüm dünyanın gündeminde yer alan Filistin için, çocuklarda da bir gündem oluşturmaya çalışan ebeveynlere animasyon film tavsiyesi ile geldik. Her yaş grubuna hitap eden bu animasyonları çocuklarınızla birlikte izleyebilir ve sormak istedikleri sorulara yaşlarına uygun cevaplar vererek meraklarını giderebilirsiniz.

I Am from Palestine

I Am from Palestine

I Am from Palestine

I Am from Palestine filminde Filistinli-Amerikalı genç bir kız olan Saamidah, okuldaki ilk gününe endişeyle başlarken, anavatanını içermeyen bir dünya haritasıyla karşılaştığında kimliğini sorgulamaya başlar. Fakat sonra babasının rehberliğinde endişesini üzerinden atmaya başlar ve neşe ile vatanına döneceği günün hayalini kurar.

The Tower

The Tower

The Tower

The Tower Film günümüz Beyrut’ta geçiyor. On bir yaşında olan Filistinli Warai, ailesiyle birlikte senelerdir üst üste evlerin inşa edildiği küçük bir mülteci kasabasında yaşıyordur. Çok sevdiği dedesi Sidi, 1948’de evinden kovulduktan sonra kampa ilk yerleşenlerden biri olmuştur. Bir gün çaresizlik içindeki büyükbabası ona Galile’deki eski evin anahtarlarını verir ve oradan ayrılmak zorunda kalır. Büyükbabasının hikayeleri ile büyüyen Warai, kamp çevresinde kaybolan umudu ararken yaşadıklarını nesilden nesile aktarır.

Ayrıca benzer yazılarımız için çocuk haberlerine göz atabilirsiniz.

Ayny

Ayny

Ayny

Ayny filminde Acımasız bir savaş iki erkek kardeşi evlerinden eder. Anneleri onları korumak için yeni hayatlarının tohumunu ekerken, kardeşler bir müzik aleti çalma hayallerini kovalarlar. Kısıtlı imkanlarla hayallerini gerçekleştirmeye çalışırlar.

Ailece iyi seyirler dileriz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.